Hlavní stránka Kontakt Archiv Log in
pátek, 3. května, 2024

TJ Sokol Bílina pořádal turnaj žáků ve florbale

vložil Trenér - 5. května 2011 11:53

V sobotu dne 23. dubna 2011 od 09:00 hod. pořádala Tělovýchovná jednota Sokol Bílina florbalový turnaj žáků ve věku od 10 – 12 let, které se zúčastnili i bílínští Sokolíci. Pro družstva na prvních třech místech byly připraveny poháry. Dále byly odměněni individuálními cenami nejlepší hráč a nejlepší brankář turnaje. Turnaj se konal za účasti 8 týmů a to družstev ze Světce (TJ Sokol Světec), Duchcova (DDM Duchcov), Teplic (DDM Teplice), Děčína (dvě družstva z DDM Děčín), Prahy (FBC Magic Sticks) a v neposlední řadě dvě družstva z Bíliny - ZŠ Aléská a pořádající TJ Sokol Bílina.

Slavnostní zahájení turnaje

Poháry určené pro týmy na 1. – 3. místě, individuální ceny

clip_image005[4]clip_image007[4]

Družstva byla rozdělena do dvou skupin po čtyřech týmech, kdy ve skupině A se utkali TJ Sokol Světec, TJ Sokol Bílina, DDM Děčín blue a ZŠ Aléská. TJ Sokol Bílina nastoupil ve svém prvním utkání turnaje proti největšímu překvapení turnaje – TJ Sokol Světec. Na mladých bílinských Sokolících byla vidět velká nervozita. Než se pořádně stačili rozkoukat, prohrávali po poločase 5:0. Pak už se proti rozjetému Světci nedalo celkem nic dělat a zápas skončil pro Bílinu malým debaklem 8:0. Bylo potřeba hodně psychických sil do dalšího zápasu, kdy se TJ Sokol Bílina utkal s dalším družstvem z Bíliny a to ze ZŠ Aléská. Tam už sokolíci dominovali a po poločase 2:0, zvítězili v zápase 5:0. V posledním zápase skupiny, který měl rozhodnout, zda Sokol Bílina bude hrát o stupně vítězů, nastoupili Sokolíci proti týmu DDM Děčín blue. Tady se znovu projevila jejich nezkušenost a výsledkem toho byla prohra 1:3.

Všechny výsledky ve skupině A:

Sokol Světec – Sokol Bílina (5:0) 8:0

DDM Děčín blue – ZŠ Aléská (1:1) 2:2

Sokol Světec – DDM Děčín blue (2:0) 2:2

Sokol Bílina – ZŠ Aléská (2:0) 5:0

Sokol Světec – ZŠ Aléská (1:0) 8:0

Sokol Bílina – DDM Děčín blue (0:2) 1:3

Pořadí:

1. TJ Sokol Světec

2. DDM Děčín blue

3. TJ Sokol Bílina

4. ZŠ Aléská

Ve skupině B se utkali FBC Magic Sticks, DDM Duchcov, DDM Teplice a DMM Děčín red s těmito výsledky:

FBC Magic Sticks – DDM Duchcov (5:0) 7:0

DDM Teplice – DDM Děčín red (1:3) 2:4

FBC Magic Sticks – DDM Teplice (4:0) 9:0

DDM Duchcov – DDM Děčín red (2:0) 2:0

FBC Magic Sticks – DDM Děčín red (1:1) 5:1

DDM Duchcov – DDM Teplice (0:1) 1:2

Pořadí:

1. FBC Magic Sticks

2. DDM Děčín red

3. DDM Duchcov

4. DDM Teplice

V přestávce turnaje po zápasech se konal soutěž o nejpřesnějšího hráče turnaje. Soutěží změřili své síly v přesnosti střelby na plachtu ve tvaru náhradního brankáře.

Náhradní brankář na kterého probíhala soutěž o nejpřesnějšího hráče

clip_image009[4]

Poté následovaly zápasy o konečné umístěny, kdy poslední týmy ze skupin si to rozdali o 7. místo, předposlední týmy o 5. místo, druzí ze skupin o 3. místo a vítězové skupin ve finále o celkového vítěze turnaje.

Výsledky zápasů o umístění:

Zápas o 7. místo – ZŠ Aleská – DDM Teplice 1:7

Zápas o 5. místo - Sokol Bílina – DDM Duchcov 3:2

Zápas o 3. místo – Děčín blue – Děčín red 2:1 náj.

Finále – Sokol Světec – Magic Sticks 0:8

Sokolíci, protože skončili ve skupině na 3. místě, utkali se o celkové 5. místo s týmem DDM Duchcov. Zápas to byl velice napínavý i když od začátku měli navrch Sokolíci. Po poločase byl stav 1:0 pro Sokol Bílina, po přestávce ještě přidali další dvě branky. Pak ke konci zápasu Sokolíci trochu polevili a museli se bát o výsledek. I tak nakonec zvítězili 3:2 a skončili na krásném 5. místě. Konkurence na tomto turnaji byla vysoká, byly k vidění velice zajímavé zápasy, a pro mnoho hráčů byl turnaj velkou školou. Hlavně tým z Prahy FBC Magic Sticks ukázal, že zkušenosti a vyhranost dělá hodně. I přesto může být s hrou týmu TJ Sokol Bílina vedení Tělovýchovné jednoty spokojeno, protože předvedli své současné maximum a do hry dali srdce. TJ Sokol Bílina na tomto turnaji reprezentovali : Adrián Baláž, Ladislav Beneš, Adam Habáň, Jiří Klíma, Pavel Lukášek, Patrik Netáhlo, Daniel Pícha, Luboš Krišal, Pavel Dragoun, Jan Pohl, Vojta Pastyřík, Karel Grümann a v brance vše jistil Karel Čáp.

TJ Sokol Bílina se raduje z výhry v zápase

clip_image011[4]

Konečné pořadí :

1. FBC Magic Sticks

2. TJ Sokol Světec

3. DDM Děčín blue

4. DDM Děčín red

5. TJ Sokol Bílina

6. DDM Duchcov

7. DDM Teplice

8. ZŠ Aléská

Individuální ceny:

Nejlepší hráč turnaje – Martin Klimsza

(FBC Magic Sticks)

Nejlepší brankář turnaje – Daniel Lacza

(DDM Děčín blue)

Nejpřesnější hráč turnaje – Tomáš Volmut

(DDM Duchcov)

clip_image013[4]

Slavnostní vyhlášení výsledků turnaje

Po skončení všech bojů následovalo slavnostní vyhlášení výsledků, kdy bylo nejprve předány individuální ceny a poté poháry pro týmy na 1., 2., 3. místě. Během celého turnaje byly vidět zajímavé zápasy a ten kdo se na mladé naděje přišel podívat rozhodně nelitoval. Závěrem bych chtěl všem zúčastněným sportovcům poděkovat za příkladné výkony a nasazení !!!

Zvláštní poděkování si zaslouží jeden ze sponzorů turnaje firma SPORTX (www.sportx.cz), která dodala trika pro vítěze individuálních cen !!!!